Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Перехрестівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04378988) був реорганізований і увійшов до складу Затишанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Правова допомога

Контакти центру та бюро:

Роздільнянський місцевий центр з надання БВПД: 

м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

Захарівське бюро правової допомоги: 

смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. тел.: (04860) 9-44-30.

Іванівське бюро правової допомоги: 

смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. тел.: (04854) 2 00 55

Великомихайлівське бюро правової допомоги: 

смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. тел.: (04859) 40 300

 

 

Не включені до реєстру виборців? Що робити і куди звертатись?

31 березня 2019 року відбудуться вибори Президента України. Право голосу на виборах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років, та є дієздатними. Аби уникнути непередбачуваних ситуацій, потрібно завчасно перевірити свої дані в реєстрі виборців.

Як це зробити?

1 спосіб. Особисто звернутись до відділу ведення державного реєстру. На території Захарівського району виборець може звернутись до відділу ведення державного реєстру виборців апарату Захаріської районної державної адміністрації, який знаходиться за адресою: вул. Центральна, 69, смт Захарівка, Захарівський р-н, Одеська обл., 66700, тел.: (04860) 9-14-50, 9-44-54.

2 спосіб. Перевірити інформацію за допомогою мережі Інтернет. Для цього виборцю необхідно перейти за посиланням https://www.  drv.gov.ua в «Кабінет виборця».

Як бути, якщо Вас не включено до реєстру виборців?

Для включення до реєстру виборців потрібно особисто звернутись за місцем проживання до органу ведення реєстру виборців з письмовою заявою.

Які існують підстави для відмови у включені до реєстру виборців?

1) якщо встановлено, що особа не має права голосу;

2) якщо перевіркою встановлено невідповідність відомостей, зазначених у заяві та відомостей наданих відповідним органом, закладом, установою.

Особі, якій відмовлено у включенні до реєстру, повідомляється про це у письмовій формі.

Крім цього, якщо вам відмовлено у включені до реєстру, ви маєте право звернутись до суду з адміністративним позовом про включення до списку виборців без сплати судового збору, але не пізніш як за два дні до дня голосування.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутись до:

1.   Роздільнянського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. тел.: (04853) 5-04-43, 5-03-66.

2.   Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. тел.: (04860) 9-44-30.

3.   Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б.                   тел.: (04859) 40 300;

4.   Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. тел.: (04854) 2 00 55

Олена Зозулик

головний спеціаліст відділу  «Захарівське бюро правової допомоги»

 

ЯК І КОГО КАРАТИМУТЬ ЗА ЦЬКУВАННЯ В ШКОЛІ?

За інформацією дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом в Україні стикалося близько 67% дітей. Майже половина дітей, які стали його жертвами, нікому не розповідали про це. Для того, щоби захистити школярів від знущань у школі були внесені зміни до низки законодавчих актів, що набрали чинності 19 січня 2019 року.

ЩО САМЕ ПЕРЕДБАЧАЮТЬ НОВІ ЗМІНИ?

Вперше визначено, що  булінг (цькування) – це психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство учасників освітнього процесу, у тому числі із застосуванням електронних комунікацій. (наприклад, мобільних телефонів).

Тобто це моральне або фізичне насилля, яке може спричинити моральну травму дитині, що в майбутньому може мати вкрай негативні наслідки. 

Як бачимо, даний закон стосується не лише дітей, а й дорослих (батьків, вчителів, інших працівників школи).

Основними ознаками булінгу є

•        систематичність (повторюваність) діяння;

•        наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

•        дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНА ЗА ЗНУЩАННЯ В ШКОЛІ?

         Відтепер, за доведений випадок булінгу стягуватимуть штраф 850-1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин. Якщо ж дії вчинили повторно або знущалась група осіб, штраф складатиме 1700-3400 грн або громадські роботи від 40 до 60 годин. 

За булінг, вчинений дітьми від чотирнадцяти до шістнадцяти років, відповідатимуть батьки: їм загрожує штраф від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу.

Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку. Адже саме на керівника закладу освіти покладено обов’язок створити у закладі освіти безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу (цькування).

ЯК ДІЯТИ І КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ У ВИПАДКУ БУЛІНГУ?

У разі, коли вчитель або інший працівник школи став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу, чи ні.

Коли дитина звернулася за допомогою, про випадок булінгу необхідно повідомити  керівника закладу освіти (у письмовій формі). Керівник закладу має розглянути таке звернення та з’ясувати усі обставини. Надалі йому необхідно скликати комісію з розгляду випадків булінгу. До складу такої комісії можуть входити психолог, батьки булера,  педагоги та інші заінтересовані особи. Якщо комісія встановить, що це був саме булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу зобов’язаний повідомити про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. Якщо комісія не визнає випадок як булінгом, а постраждалий з цим не погодиться, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

Якщо ж жертвою булінгу став педагог, або інший працівник закладу освіти,  він може звернутись безпосередньо до керівника закладу, Національної поліції України або центру з надання безоплатної правової допомоги.

За правовими консультаціями та роз’ясненнями можна звернутися до Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2.                        Телефон: (04853) 5-03-66, (04853) 5-04-43.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Тетяна Кулішова,

директор Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

              11 січня 2019 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, що викликало неабиякий резонанс у ЗМІ та соціальних мережах.  Що саме змінилося?              В основному нововведення стосуються сексуального та домашнього насильства, зґвалтувань, примушування до шлюбу та інших статевих злочинів.

Україна стала одинадцятою країною в Європі, де зґвалтуванням (стаття 152) визнаються дії сексуального характеру, вчинені без згоди потерпілої особи (раніше було – із застосуванням сили, або погроз, або з використанням безпорадного стану потерпілої особи).

При чому, згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин. Як бачимо, ні про які розписки та відеофіксацію згоди не йдеться.

Також вперше з’являється поняття «сексуальне насильство» - від зґвалтування ці дії відрізняються тим, що кривдник діє без проникнення в тіло іншої особи (стаття 153).

Збільшується покарання за зґвалтування або сексуальне насильство, якщо воно вчиняється стосовно подружжя (колишнього подружжя) або особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, або щодо особи у зв’язку з виконанням цією особою службового, професійного чи громадського обов’язку, або щодо жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності (карається позбавленням волі до 10 років).

Значні зміни стосуються кримінально-правового захисту дітей. Відтепер запроваджено кримінальну відповідальність за сексуальні стосунки з дитиною, яка не досягла 14 років, незалежно від її згоди (карається позбавленням волі до 15 років). При чому, відповідальність за такі злочини настає з 14 років.

В Кодексі з’явилася нова стаття 1261 «Домашнє насильство» - умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи (максимальна покарання — обмеження волі до 5 років або позбавлення волі до 2 років). Крім того, статтею 91Кодексу введено спеціальні обмежувальні заходи, які застосовуються одночасно з покаранням:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

2) обмеження спілкування з дитиною у разі, якщо домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;

3) заборона наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку із роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;

4) заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, інших контактів через засоби зв’язку чи електронних комунікацій особисто або через третіх осіб;

5) направлення для проходження лікування від алкогольної, наркотичної або іншої залежності, від хвороб, що становлять небезпеку для оточуючих, направлення для проходження програми для кривдників.

За порушення цих заходів передбачена відповідальність - арешт до 6 місяців або обмеження волі до 2 років (стаття 390).

Крім того, запроваджується відповідальність за

  • каліцтво статевих органів – такі дії прирівняні до тяжких тілесних ушкоджень (стаття 121) і караються позбавленням волі на строк до 10 років,
  • незаконне проведення аборту або стерилізації (стаття 134), в залежності від наслідків передбачено покарання від 100 годин громадських робіт до 5 років позбавлення волі.
  • примушування до шлюбу, або до вступу у співжиття без укладання шлюбу караються позбавленням волі на строк до 5 років (стаття 151)

За правовими консультаціями та роз’ясненнями можна звернутися до:

Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:                         м. Роздільна, вул. Незалежності, 2. Телефон: (04853) 5-03-66, (04853) 5-04-43.

Захарівського бюро правової допомоги: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49.                                                               Тел.: (04860) 9-44-30.

Тетяна Кулішова - директор Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *